Dostępność     RODO     BIP

🇵🇱 Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dᴢɪᴇɴ́ Pᴀᴛʀᴏɴᴀ
📍 Wydarzenie to uczciliśmy uroczystą akademią, dzięki której mogliśmy ponownie przybliżyć sobie historię Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej.
🎻 Artyści wprowadzili nas w zadumę, a treści, przez nich wygłaszane, zmusiły do refleksji.
📍 Naszą szkołę odwiedzili również wyjątkowi goście: Pani Anna Huk - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Mirosław Mac - Wójt Gminy Markowa, Pani Maria Ryznar-Fołta - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Markowej, Pan Artur Dobrudzki - Pełnomocnik Dyrektora Muzeum Polaków Ratujących Żydów/ Museum of Poles Saving Jews, Ksiądz Prałat Roman Chowaniec - proboszcz Parafii pw. Świętej Doroty w Markowej, Pani Dorota Cyran - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Markowej, Pani Maria Tabin-Matusz - Kierownik Gminnego Środka pomocy Społecznej w Markowej, Pani Katarzyna Peszko - Dyrektor Centrum Kultury Gminy Markowa, Pani Halina Harmuszkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Raka w Husowie, Pani Monika Szpytma - Dyrektor Przedszkola nr 1 w Markowej, Pani Małgorzata Bącal - Dyrektor Przedszkola w Husowie, Pani Beata Zając - Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Markowej oraz Pan Mariusz Kluz reprezentujący OSP w Markowej.
📍 Podczas akademii zostały również rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego "Rodzina Ulmów. Historia, która inspiruje" organizowanego przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej i naszą szkołę. 🖼
📍 Dyrekcja, harcerze i Rada Rodziców złożyli także kwiaty na grobie Rodziny Ulmów.
💛 Dziękujemy Pani Joannie Kotowicz wraz z uczniami klasy 8a, Panu Piotrowi Kilianowi wraz z uczniami klasy 8b oraz Pani Katarzynie Sowie wraz z chórem za przygotowanie tego wydarzenia.
 

Back to top