A A A

Blisko czterdziestoosobowa reprezentacja naszej drużyny uczestniczyła w V Biwaku Niepodległościowym i uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Łańcucie.
Złożyliśmy kwiaty przy tablicach pamiątkowych przy kościele, ale też udaliśmy się na cmentarz komunalny, by oddać hołd żołnierzom poległym na frontach I i II Wojny Światowej.
Podczas biwaku była gra terenowa z historią w tle i gra „Ślimak partiotyczny".
Podczas biwaku odbył się również konkurs recytatorski „Strofy ku Ojczyźnie", w którym nasza druhna Gabriela Cwynar zajęła III miejsce w kategorii harcerze starsi.

Tradycyjnie początkiem września nasza drużyna spędziła dwa dni na biwaku w Straszniku. Było to pożegnanie wakacji, ale też przygotowanie do nowego roku harcerskiego, oprócz gier i zabaw, mogliśmy wspólnie zaplanować pracę drużyny.

Było też uroczyste ognisko, na którym kilkoro kolejnych członków drużyny złożyło Przyrzeczenie Harcerskie.

Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły, pana Andrzeja Markuszki, 6.10. 2017 r. w naszej szkole odbył się szkoleniowy biwak 11 WDH WAGABUNDA.

Wspólnie zastanawialiśmy się kim jest i jaki powinien być współczesny harcerz, przyjęliśmy około dwudziestu nowych kandydatów, powołaliśmy nowe zastępy i zastępowych. Starsi harcerze uczyli nowych musztry i przekazywali podstawowe informacje o historii harcerstwa.

Jak co roku liczna grupa harcerzy z 11WDH WAGABUNDA z Markowej wzięła udział w obozie harcerskim pod namiotami w Majdanie Sopockim. Zajęcia na obozie koncentrowały się wokół hasła „Na harcerskim szlaku.." i oparte były na metodyce harcerskiej, jednak z uwagi na dużą liczbę uczestników podzielone były na trzy grupy wiekowe i dostosowane do możliwości uczestników.