Kinga Kud i Bartosz Dźwierzyński mistrzami powiatu w szachach indywidualnych.

W dniu 20 marca 2018, w II LO w Łańcucie, odbył się turniej szachów indywidualnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( klasy 7 Szkoły Podstawowej i II, III Gimnazjum).

Zawody były klasyfikowane w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, a wszystkie uczestniczki i uczestnicy grali razem 7 rund, po osiem minut na zawodnika.

W grupie dziewcząt mistrzynią powiatu została uczennica naszej szkoły Kinga Kud z klasy 7 b, drugie miejsce zdobyła Anna Szpunar z Wysokiej, trzecie Ksenia Niemczak z Wysokiej.

W kategorii chłopców mistrzem powiatu również został uczeń naszej szkoły Bartosz Dźwierzyński z klasy III a gimnazjum, drugie miejsce zdobył Piotr Szpila, a trzecie Kamil Sroczyk (obaj z Żołyni). Na 6 miejscu zawody ukończył Jakub Kielar, na 9 miejscu został sklasyfikowany Patryk Pelc. W turnieju rywalizowało łącznie 15 osób.

Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, a najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz uzyskali awans na zawody wojewódzkie.