W pierwszym tygodniu ferii 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie edukacji ekonomicznej Ferie z ekonomią 4. Poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne, wcielali się w rolę przedsiębiorców, handlowców oraz osób poszukujących pracę.

Uczestnicy z dużym zaangażowaniem rywalizowali w grach: Rynek jabłek, Fabryka książek, Zabawka oraz wymieniali się towarami podczas symulacji rynku bez pieniądza – barter.

We wtorek miało miejsce szkolenie z zabezpieczeń polskich banknotów, przeprowadzone przez reprezentantkę Narodowego Banku Polskiego.

W czwartek udaliśmy się do znajomego przedsiębiorcy, Pana Krzysztofa Szylara. Właściciel młodej i prężnie się rozwijającej firmy TB Logistic, przedstawił nam ciekawe informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wiele ciekawostek z zakresu dziedziny transportu i logistyki. W tym dniu znalazł się również czas na seans w kinie :-)

Piątek to wizyta w lokalnym Banku Spółdzielczym z Głogowa Małopolskiego, Oddział w Markowej. Pan Dyrektor Jacek Demkiewicz przybliżył uczniom rolę banku, jego funkcje oraz ciekawie wprowadził w świat szeroko pojętej bankowości.

Teraz przed uczniami wyzwanie konkursowe – stworzenie modelu firmy, która miałaby szansę funkcjonować na naszym terenie. Pomysły już są :-)

Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Ferie z ekonomią” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).