A A A

13 czerwca w Szkole Filialnej nr 2 odbył się Dzień Sportu. Upalna pogoda sprawiła, że wszystkie gry i zabawy przeprowadzono w sali gimnastycznej. Dzień Sportu zaczął się nietypowo od spotkania z policjantami. Przypomnieli oni podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie wakacji.

Po profesjonalnej rozgrzewce przeprowadzonej przy dźwiękach znanego przeboju przez panią Małgorzatę Borończyk-Międlar nastąpiła rywalizacja drużyn. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, ćwiczyli aerobik oraz tańczyli zumbę. Sprawiedliwym sędzią okazała się pani Barbara Szołdra, która przyznała drużynom punkty.

Zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci udały się do klas na drugie śniadanie. I tu niespodzianka! Pojawiła się pizza, lody i sok. Te zjedzone kalorie należało czym prędzej spalić, toteż rozegrane zostały mistrzostwa w „Zbijaka”.

Dokładne podliczenie wszystkich punktów ujawniło, że jest remis. Zawodnicy wznieśli chóralny okrzyk radości i niechętnie udali się do domów.