A A A

„Dzień Kobiet! Dzień kobiet!
Niech żyją nam zdrowe
i pani nasza i mamy
i woźna kucharka,
przedszkolna lekarka.
Im wszystkim kwiaty rozdamy.

Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec.
Piosenka z radia popłynie.”

 Słowami tej piosenki przywitaliśmy w naszej szkole dzień 8 marca.

Już na początku pierwszej lekcji, we wszystkich klasach SP Filia nr 2, chłopcy złożyli życzenia nauczycielkom i swoim koleżankom obdarowując ich uśmiechem i skromnymi upominkami. Wielką niespodzianką była też wizyta przedszkolaków. Swoim śpiewem uatrakcyjnili przerwę śródlekcyjną oraz wręczyli wszystkim paniom kwiaty, własnoręcznie wykonane. O Dniu Kobiet nie zapomniał też Pan Dyrektor. Wraz z Panem Piotrem złożyli życzenia w imieniu własnym i wszystkich Mężczyzn pracujących w naszej szkole. Ten gest był nie tylko pięknym przykładem dla chłopców – przyszłych dżentelmenów, ale również celem wychowawczym kończących się zajęć.