A A A

24.04. 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Filii nr 2 uczestniczący w projekcie „Razem odkryjmy świat programowania” brali udział w wycieczce do Janowa Lubelskiego. Zwiedziliśmy Park Rekreacji „Zoom Natury” obejmujący obiekty turystyki edukacyjnej i rekreacyjnej .

13. 04.2017 dzieciaki z klasy 2b wyszły przed szkołę, by spróbować w swoich sił w malowaniu pejzażu z natury.

Zajęcia były częścią zajęć zintegrowanych związanych z różnymi dziedzinami sztuki.

Wcześniej prze klika dni rozmawialiśmy o muzyce, tańcu, fotografii, literaturze, malarstwie. Oglądaliśmy w klasie reprodukcje obrazów- między innymi pejzaże.
A potem pędzle, kartki, farby i na zieloną łąkę. Przyjemnie w taki piękny dzień, w otoczeniu natury i kolegów malować. Potem wystawka prac w klasie i już czujemy się jak prawdziwi artyści.

Pierwsza niedziela maja powitała nas piękną pogodą, choć było nieco chłodniej niż w tygodniu. Dobrze się złożyło, ponieważ nasza szkoła organizowała piknik rodzinny na świeżym powietrzu. Na naszych Gości czekały różne atrakcje. Większość z nas mogła znaleźć coś dla siebie.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2b osiągnęli sukcesy w Stypendiadzie Wczesnoszkolnej organizowanej przez Firmę Edukacyjną „Orzeł”.

21.02.2018 r odbyło się w Filii nr 1 w obecności Dyrektora Szkoły Andrzeja Markuszki wręczenie dyplomów i medali dla uczestników i finalistów.

W tegorocznej edycji z klasy 2b do konkursów z zakresu edukacji czytelniczej, matematycznej i plastycznej przystąpiło 12 uczniów.

9 maja w środę wszystkie klasy ze szkoły podstawowej brały udział w lekcji przygotowanej przez Szkołę Muzyczną w Kańczudze. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali grę na różnych instrumentach - zagrały dla nas skrzypce, gitary, klarnet, trąbki, saksofon, perkusja i inne. Wysłuchaliśmy muzyki poważnej, rozrywkowej i ludowej. Nie jest to pierwsza tego typu lekcja w naszej szkole, ale to zawsze miłe chwile z muzyką, która - jak wiemy - łagodzi obyczaje.