A A A

W pierwszym tygodniu października uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Po wczesnej pobudce i kilku godzinach jazdy w środowe przedpołudnie dotarliśmy do Wilanowa, który powitał nas deszczem i wiatrem.

2 .10.2018r. byliśmy na wycieczce w Piekarni G.S. Markowa. Poznaliśmy cykl pieczenia chleba i podstawowe urządzenia, którymi posługuje się piekarz. Jednym z podstawowych składników chleba jest zakwas. Właśnie w czasie nasze pobytu nadszedł czas przerobienia ,,żurku’’.

Wszyscy wiemy, że budynek naszej szkoły głównej nie jest już nowy i wymaga remontów. Biorąc zatem to pod uwagę, Dyrekcja i Władze Samorządowe starają się w miarę możliwości sprostać oczekiwaniom Uczniów, Nauczycieli i Rodziców. Z tego powodu w czasie wakacji wyremontowano piętro w części „gimnazjalnej”. Wnętrza sal oraz korytarz nabrały nowego wyglądu, a estetyczne wykładziny prezentują się bardzo dobrze.

We wtorek 18 września bieżącego roku uczniowie klas gimnazjalnych oraz ósmych brali udział w godzinnym spotkaniu z podróżnikiem Norbertem Kaszubą.

W piątek 14 września w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli ze szkoły muzycznej YAMAHA, z którą współpracujemy od lat, a markowscy uczniowie ćwiczą pod okiem fachowców grę na różnych instrumentach. Przybyli nauczyciele zaprezentowali możliwości poszczególnych instrumentów i dali koncert wokalno-instrumentalny. Zachęcali przy tym do podjęcia nauki.