A A A

W dniach 3-4  grudnia 2018 roku w naszej szkole, klasy ósme wzięły udział w czwartej już realizacji programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.  Program ten przeznaczony jest dla młodzieży z najstarszych klas szkoły podstawowej. Prowadzą go ludzie z pasją. Łączy on atrakcyjność z mocnym przekazem treści z kilku dziedzin profilaktyki jednocześnie.

W naszej szkole rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Skarbnicy poszczególnych klas organizują zbiórkę monet w swoich klasach. Zbiórka będzie trwała do 2 stycznia 2019 roku. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji. Celem, na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Natomiast celem pośrednim jest pokazanie uczniom, że niewielka pomoc wielu ludzi ma wielką siłę.

20 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „W HOŁDZIE OJCZYŹNIE”, który zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka muzyki p. Katarzyna Sowa.

W konkursie wzięli udział soliści, którzy zaprezentowali swoje umiejętności, śpiewając lub grając na instrumencie.

Szkolne Koło Caritas ogłasza zbiórkę słodyczy, kawy i herbaty,  które potrzebne będą do wykonania świątecznych paczek dla osób samotnych mieszkających w naszej miejscowości. W związku z tym zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do podzielenia się słodyczami. Będziemy je zbierać do 17 grudnia. Prosimy, aby wychowawcy i przewodniczący klas zorganizowali zbiórkę w swoich klasach. Zebrane słodycze prosimy przynosić do pani Jadwigi Bar lub do pani Agnieszki Krauz – Horodeckiej.

29 listopada w szkole głównej miała miejsce zabawa andrzejkowa. Wzorem lat poprzednich najpierw bawiły się klasy młodsze, a później starsze. Oczywiście był poczęstunek i tańce. Nie zabrakło pięknych i eleganckich kreacji koleżanek i kolegów. Zabawowy nastrój dopełniały zapachy wypełniające korytarze i sale lekcyjne, ale tego w naszej relacji nie potrafimy przekazać :(.