A A A

Dla wielu uczniów naszej szkoły marzec upłynął w atmosferze ekologicznej za sprawą konkursu pod tytułem „Rady na odpady”. Wiele osób zmierzyło się z testem dotyczącym form ochrony przyrody, rodzajów odpadów, postępowania z nimi; sposobów segregacji czy degradacji środowiska. Wyłonieni zostali zwycięscy osobno z klas piątych i szóstych, osobno z siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum.

W dniu 7.02.2019r. uczniowie filii nr 2 wybrali się do kina Helios w Rzeszowie. Po opuszczeniu szkolnego podwórka nad bezpieczeństwem uczniów czuwali policjanci, którzy ułatwili przebycie drogi do autokaru. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film pt. „Chłopiec z burzy”. Była to wzruszająca opowieść o przyjaźni chłopca z pelikanem.

Na przełomie września i października 42 uczniów z klas Ib, IIb, IIIb wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży” zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Kultury Sakralnej w Przemyślu oraz PCEN Rzeszów o/w Przemyślu.

Na Podkarpaciu karnawał był czasem odwiedzin przebierańców.
Odwiedziny tzw. drabów, czy innych licznych gromad przebierańców, to jeden z najpopularniejszych zwyczajów karnawałowych w dawnej tradycji ludowej Podkarpacia. Odwiedziny przebierańców zaczynały się już po święcie Trzech Króli i trwały do końca karnawału. Po wsiach, od zmroku zaczynały chodzić grupy, głównie mężczyzn, poprzebieranych za różne postaci.

11.12.2018 r. uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli widowisko cyrkowe. Wszyscy zachwycali się niezwykłymi umiejętnościami wykonawców, a przede wszystkim mistrzowskim opanowaniem ruchów własnego ciała. Jak zwykle klaun dostarczył wszystkim sporą dawkę śmiechu. Wszystkie dzieci miały okazję popróbować i popisać się swoimi wyczynami cyrkowymi. Wesoła muzyka, śmiech i doznane wrażenia wszystkich wprawiły w dobry nastrój.